Twój przewodnik po torebkach sylwestrowych do eleganckich sukienek na wesele

Twój przewodnik po torebkach sylwestrowych do eleganckich sukienek na wesele

Odkryj, jak idealnie dobrać torebkę do eleganckiej sukienki na wesele, bazując na kolorze, materiale i stylu, które podkreślą charakter uroczystości. Poznaj najnowsze trendy oraz praktyczne porady, które pomogą Ci stworzyć modną i funkcjonalną stylizację.

Czytaj dalej..
Parkiety bambusowe w praktyce – zalety i wady

Parkiety bambusowe w praktyce – zalety i wady

Parkiety bambusowe to ekologiczna i trwała alternatywa dla tradycyjnych podłóg drewnianych, oferująca wyjątkowy wygląd i odporność na wilgoć, ale wymagająca uwagi przy wyborze producenta i regularnej konserwacji. Pomimo swojej wytrzymałości, bambus może być podatny na zarysowania i blaknięcie, co warto wziąć pod uwagę przy decyzji zakupowej.

Czytaj dalej..
"Eko chrupki w akcji: studium przypadku korzystania z biodegradowalnych wypełniaczy

"Eko chrupki w akcji: studium przypadku korzystania z biodegradowalnych wypełniaczy

Eko chrupki, wykonane z naturalnych i biodegradowalnych materiałów, stanowią zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych wypełniaczy, przyczyniając się do redukcji śladu węglowego i poprawy wizerunku firmy. Wdrożenie ich w jednej z firm przyniosło zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne korzyści, a pozytywne opinie pracowników i klientów potwierdzają skuteczność tego rozwiązania.

Czytaj dalej..
Stylowa kuchnia

Stylowa kuchnia

Kuchnia jako jedno z podstawowych pomieszczeń w domu, musi być idealnie zaplanowana. W wielu polskich domach w kuchni nie tylko przygotowuje się posiłki dla całej rodziny, ale także spożywa się wspólnie obiady, śniadania i kolacje.

Czytaj dalej..
Kominki rustykalne

Kominki rustykalne

Rustyka, to okładzina z kamienia obciosanego chropowato. Kamień naturalny to jeden z podstawowych materiałów budulcowych na świecie. Występuje w każdym zakątki świata. Wprawna ręka fachowca potrafi ze zwykłego kamienia zrobić prawdziwe dzieło sztuki.

Czytaj dalej..
Biurko dla dziewczyn: funkcjonalność i styl w przestrzeni nauki

Biurko dla dziewczyn: funkcjonalność i styl w przestrzeni nauki

Przestrzeń nauki jest niezwykle ważna dla każdego dziecka, niezależnie od płci. Dlatego ważne jest, aby stworzyć odpowiednie środowisko, które nie tylko sprzyja skupieniu i koncentracji, ale również odzwierciedla indywidualny styl i preferencje.

Czytaj dalej..
Dekoracje stołu w jadalni

Dekoracje stołu w jadalni

Jeśli udało nam się już urządzić naszą domową jadalnię i dobrać wszystkie najważniejsze meble, wówczas nie pozostaje nic innego, jak zatroszczenie się o ciekawą dekorację stołu. Stół to bez wątpienia serce jadalnianego pomieszczenia, nie możemy więc zapominać o jego odpowiednim zaaranżowaniu. Dekoracja stołu w jadalni powinna być uzależniona w głównej mierze od stylu, w jakim została zaaranżowana jadalnia.

Czytaj dalej..
Pantone Color of the Year

Pantone Color of the Year

Pantone Inc to amerykańska korporacja znana z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym, założona w 1962 roku przez Lawrence’a Herberta. Pantone opracowała i wydała unikatowy wzorzec barw nazwany Skalą Pantone. Kolory w ramach skali oznaczane są numerem (np. 2352) z oznaczeniami dodatkowymi takimi jak fluorescencja, metaliczność itp. Podstawowa skala opisuje 1761 kolorów. Powstają one przez zmieszanie 18 pigmentów (w tym białego i czarnego).

Czytaj dalej..
Piękno porcelany

Piękno porcelany

Porcelana jest materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Mimo upływu czasu nadal zachwyca delikatnością i stanowi świadectwo kunsztu i rzemiosła twórców. Projektantów kusi jej wytrzymałość na działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych. Wykonane z niej naczynia i figurki są subtelne, cudownie sprawdzają się w klasycznym, bogato zdobionym wydaniu, ale także jako minimalistyczny dodatek. Uświadamiają to młodzi projektanci, którzy czerpiąc garściami z długich tradycji, eksperymentują i bawią się nowymi technikami.

Czytaj dalej..
Dryad Coffee – drewniany design

Dryad Coffee – drewniany design

Czy możecie wyobrazić sobie przyjemniejsze uczucie od picia aromatycznej kawy w niedzielny poranek w towarzystwie ciekawej książki? Cóż… my nie, ale z łatwością przyszło to Michaelowi Millerowi, twórcy designerskich kubków Dryad Coffee, którego projekty sprawiają, że początek dnia może być jeszcze cudowniejszy.

Czytaj dalej..
Drewniane dodatki

Drewniane dodatki

To, że drewno jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w designie wiemy od dawna. Przyzwyczajeni jesteśmy do styczności z drewnianymi stołami, lampami, ramami obrazów, wieszakami, ale co powiecie na drewniane dodatki i akcesoria, które możemy nosić na co dzień? ;)

Czytaj dalej..
Cyfrowe wycinanki

Cyfrowe wycinanki

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Czytaj dalej..
Nietuzinkowe buty Sylvii Fado

Nietuzinkowe buty Sylvii Fado

Silvia Fado to projektantka, która świat ruchu i mechaniki w niezwykły sposób przeniosła do świata butów. Nie boi się eksperymentowania z materiałem, zabawy modą i wprowadzania w życie projektów z pozoru niemożliwych do wykonania.

Czytaj dalej..
Stelton – skandynawski klasyk

Stelton – skandynawski klasyk

Stelton to duńska marka specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu ekskluzywnych produktów ze stali szlachetnej. Założona przez przyjaciół Nielsa Stellana i Cartona Madalaire, szybko zdobyła uznanie w świecie designu, zapisując się w kanonie marek skandynawskich. Od 1960 roku Stelton produkuje charakterystyczne dzbanki, elementy zastawy stołowej i rozpoznawalne na całym świecie termosy. Cechą charakterystyczną duńskiej marki jest minimalistyczny design, najwyższej jakości materiały i spójna wizja linii produktowej, tworzona we współpracy z największymi projektantami.

Czytaj dalej..
Wywiad z marką Wisłaki

Wywiad z marką Wisłaki

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Czytaj dalej..
Wywiad z La Silla

Wywiad z La Silla

Pracownię mebli ręcznie odnawianych La Silla tworzą trzy przyjaciółki – Karina, Kasia i Ewa, które swą fascynację wyraźnymi kolorami, i odważnymi wzorami, przelewają na tworzone przez nie meble. Fotele La Silla, inspirowane stylem boho, to prawdziwe obrazy, utkane z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły i detale, które składają się na niesamowity efekt końcowy. Zapraszamy do wywiadu z projektantkami La Silly, które opowiadają o czerpaniu inspiracji z marokańskich targów, procesie odnawiania mebli „z duszą” i o planach na przyszłość.

Czytaj dalej..
Wywiad z IVANOVA

Wywiad z IVANOVA

IVANOVA to intensywnie rozwijająca się młoda marka modowa, istniejąca na ukraińskim rynku od 2008 roku. Jej założycielką jest mieszkająca w Kijowie Lena Ivanova, artystka, która od lat dziecięcych chciała zostać projektantką. Sztuka i moda przeplatają się i łączą w jej projektach w jedno. Długie i delikatne tkaniny, warstwowe, fantazyjne fasony, nadruki i wzory – to charakterystyczny styl ukraińskiej projektantki, która szturmem podbija świat mody.

Czytaj dalej..
Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

2018 rok zapowiada się bardzo interesująco pod względem trendów wnętrzarskich. Połączenia pastelowych kolorów, wiosenne dekoracje a także gustowne meble zwrócą uwagę szczególnie tych osób, które marzą o gruntownym odnowieniu domu, po długiej i męczącej zimie. Zmiany w umeblowaniu wnętrza, które odzwierciedlają nasz styl, osobowość i potrzeby, mają wielki wpływ na dobre samopoczucie, poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Czytaj dalej..
Trendy w designie na 2018 rok

Trendy w designie na 2018 rok

Design łączy się z niebanalnym pomysłem i oryginalnym wykonaniem, które sprawiają, że produkty noszące te miano na długo zapadają nam w pamięć. Mówiąc o designerskiej lampie mamy na myśli taką, która stworzona została z tektury. Designerska sukienka może być utkana z siatki rybackiej, a kolorowy krawat zrobiony z plastiku. Design to wachlarz kolorów, przeróżnych materiałów i krojów, czyli masa zaskakujących projektów, przekształcona w coś realnego i namacalnego.

Czytaj dalej..
Sztuka polska

Sztuka polska

Troje niezwykle zdolnych polskich artystów. Trzy zupełnie różne techniki i style. Przeczytajcie o inspiracjach, cechach charakterystycznych prac i indywidualnej estetyce Pawła Jońcy, Lecha Batora i Żanety Antosik.

Czytaj dalej..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Czytaj dalej..
Walter Gropius – twórca Bauhaus

Walter Gropius – twórca Bauhaus

Walter Gropius, założyciel słynnej uczelni artystyczno-rzemieślniczej Bauhaus, urodził się w Berlinie w 1883 roku. Pochodził z rodziny o silnych artystycznych korzeniach. Zarówno jego ojciec, jak i stryjeczny dziadek Martin Gropius byli architektami, a sam Walter zgłębiał tę naukę w na uniwersytetach w Monachium i w Charlottenburgu.

Czytaj dalej..
Powstał kiedyś pomysł, żeby zbudować na placu pomnik Jagiełły

Powstał kiedyś pomysł, żeby zbudować na placu pomnik Jagiełły

Tak, z tym, że skala zabudowy łódzkiej starówki (choć zabudowa jest oczywiście powojenna) jest mała, tzn. są to budynki dwukondygnacyjne, natomiast projekt, który ja widziałam zakładał, że ten pomnik będzie miał przeszło 8 metrów… Można byłoby na ten temat dyskutować, ale pomysł upadł. Zawiązał się komitet do spraw budowy tego pomnika

Czytaj dalej..